" /> " />
logo

پاسخی کوتاه به مصادرۀ به مطلوبِ آقای بَلَدی

يکشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۵ آپريل ۲۰۱۸

مسعود نقره کار

masoud-noghrekar5.jpg
آقای یدالله بلدی از مسئولین حزب چپ ایران " قدائیان خلق" اظهار نظرمن در باره تشکیل این حزب را – که در مصاحبه ای طولانی با تلویزیون میهن به این موضوع هم پرداخته ام – غیرمنصفانه، غیرواقعی وغیرسازنده خوانده اند. تاکید من دراین مصاحبه که روی سایت و فیسبوک تلویزیون میهن در دسترس است این بود* :

۱- پراکندگی ازعوامل بازدارندۀ اپوزیسیون برای دستیابی به هدف هایش است. هرحرکتی که بتواند این پراکندگی را کاهش دهد، به سود اپوزیسیون و در راستای تقویت تلاش برای تحقق آزادی ، دموکراسی و حقوق بشر در میهنمان خواهد بود.

۲- از این زاویه تشکیل حزب چپ ایران(فدائیان خلق) امرمثبتی ست، اما این حزب و مجموعه ای که آن را شکل داده اند به نظر من مشکلاتی دارند. ازآن جمله اند:

الف: سیاست گذاری های این حزب در رابطه با حکومت اسلامی در نهایت تقویت اصلاح طلبی حکومتی ست، ساده لوحانه است که اگر فکر شود مهمانان "جا سنگین" و رای دهنده به روحانی در این اجلاس و برخی از اعضای شناخته شده شورای رهبری این حزب ، در سیاست گذاری های این حزب کم تاثیر باشند.

ب: استفاده از نام فدائیان خلق از سوی این حزب نشان بارز و مظهر فرقه گرائی، سکتاریسم و نگاهی نوستالژیک است که در نهایت به مردم ( یا عوام) فریبی کشیده خواهد شد.

این ها عصاره حرف من درآن مصاحبه است.

****
* متاسفانه مصاحبه بعد از چند روز از یوتیوب برداشته شد. مجددا بریوتیوب گذاشته شده است.
https://www.youtube.com/


نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد