logo

تجاوزات حشد شعبی، سپاه پاسداران و ارتش عراق به كردستان را محكوم می كنیم

جمعیت كردهای مقیم فرانسه

چهار شنبه ۳ آبان ۱۳۹۶ - ۲۵ اکتبر ۲۰۱۷

روز دوشنبه شانزدهم اكتبر، نیروهای حشد شعبی به همراه ارتش عراق به شهر كركوك و بقیه شهرها و شهركهای كردستان كه سیاست عربي کردن در زمان صدام حسین آنرا به مناطق مورد اختلاف بدل كرده بود، یورش برده ودرآنجا مستقر شدند.
شیوه ای که در اين حملات همه جانبه به کاربرده شد، هجوم سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران را به كردستان ایران پس از انقلاب 57 ، در اذهان زنده كرد، حشد شعبی ساختاری از ساخته های سپاه پاسداران ایران است، رفتارآنها با مردم شهرهایی كه از دست داعش نجات یافتند تفاوت چندانی با بربریهای داعشی ها نداشت.نیروهای متعصب این پاسداران آن سوی مرز، از آتش زدن خانه های مردم كرد و غارت آنها ابا نكردند. شدت تهاجم در آن حد بود كه بیش ازیكصد هزار نفر از كردهای ساكن این نواحی آواره شده اند.
اززمان اعلام برگزاری رفراندوم برای استقلال كردستان، دولتهای مرتجع و دیكتاتور منطقه به تكاپوافتاده و به یاری زمامداران عراق شتافه اند. ايران و ترکيه، مانورهای نظامی جداگانه و مشترك در مرزهای كردستان انجام دادند۔ قاسم سلیمانی عهدار اجرای برنامه و مقاصد شوم مرتجعين شد، ابتدا یك روز قبل ازهمه پرسی در كركوك آفتابی شد و خواست درمیان هیات رئیسه استانداری فتنه گری نماید اما با افشاگری آنان روبرو گردید۔ سپس فرماندهی عملیات اخير را مستقيم تحت نظر گرفت در اين امر، او با اتکا به رابطه نزديکی که با پاره ای از فعالين کرد داشت از کمک و همکاری آنها برخوردار شد.
چنین بر می آید كه مقامات كرد با دولت عراق به توافق رسیده بودند كه مناطق مزبوررا بدون درگیری به آنان واگذار نمایند ولی با دخالت قاسم سلیمانی و هادی عامری فرمانده حشد شعبی توافقنامه زیر پا گذاشته شد و اولویتها به جنگ و تجاوز داده شد که موجبات اين نابسامانی و كشتاررا فراهم نمود.
گفتنی است كه بعد از فرار ارتش عراق در مقابل حمله "دولت اسلامی"، شهركركوك و كلیه نواحی زیر اختلاف رها شده بودند كردها باتصرف آن از ورود داعش جلوگیری بعمل آوردند و گرنه كركوك و همه این شهرها و شهركها به سرنوشتی ویرانگرانه چون موصل و حویجه و دیگر نقاط ویران شده دچار می آمدند۔
حشد شعبی مشابه سازمانی سركوبگر و ددمنش چون سپاه پاسداران ایران است، هادی عامری فرمانده آن تربیت شده جمهوری اسلامی و سرسپرده وزارت اطلاعات و شخص قاسم سلیمانی است۔
ملت كرد در كردستان عراق آماج هجوم این سركوبگران قرار گرفته است، حمله به همه پرسی و به اصل مراجعه به آرائ عمومی بدون اینكه متعاقب آن هیچگونه اعلامیه یكجانبه ای در مورداستقلال كردستان صادر شده باشد، یورش به آزادی است، مخالفت بااراده مردمی است كه قصد دارد از چنگ دولتهای مذهبی رهایی یابد، میخواهد از زیر بار قراداد ننگین و اسارتبار سایكس پیكو نجات پیدا كند۔ رسانه های جمهوری اسلامی ایران با حمایت از مقامات ضد مردمی خود از سركوب آزادیها و كشتار و آوارگی ملت كرد در كردستان عراق به شادی پرداختند وبه شوینیزم ملی مذهبی دامن زدند۔
جامعه بین الملل در قبال رویدادها سكوت كردند و دولتهای سرمایه داری با ارجحیت به بازرگانی و روابط تجاری با بی تفاوتی با آن برخورد كردند، این سكوت و بی تفاوتی از جانب هر دولت و هرسازمان سیاسی منطقه ای و بین المللی نوعی همراهی با سركوبگران و دیكتاتورها است۔
جمعیت كردهای مقیم فرانسه حملات نیروهای حشد شعبی و ارتش عراق و نیز دخالتهای دولت جمهوری سلامی ایران را در كردستان عراق به شدت محكوم می نماید و هشدار میدهد كه توطئه ای دیگر بر علیه اپوزیسیون ایران و سازمانها و احزاب كردستان ایران مقیم در كردستان عراق از جانب سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات ایران طرحریزی گردیده است و بیم آن میرود كه پاسداران ایران و حشد شعبی به این سازمان و احزاب حمله ور شوند و به كشتار مخالفین جمهوری اسلامی اقدام نمایند. ما همه وجدانهای بيدار را برای محکوم نمودن و افشای اين جنايات و دسيسه ها فرامی خوانيم.

جمعیت كردهای مقیم فرانسه
22 اکتبر 2017
30 مهرماه 1396نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد