logo

گزارش آکسیون اعتراضی برای زندانیان سیاسی ایران

کمیته همبستگی با جنبش کارگران ایران – استرالیا

سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ - ۲۶ سپتامبر ۲۰۱۷گزارش آکسیون اعتراضی برای زندانیان سیاسی ایران

سیدنی –استرالیا پنجشنبه ۲۱ سپتامبر ۲۰۱۷

اکسیون اعتراضی علیه نقض ابتدای ترین حقوق زندانیان سیاسی، کارگران زندانی و بویژه رضا شهابی فعال کارگری سندیکای شرکت واحد که برای هفته ها در اعتصاب غذا هستند، در روز پنج شنبه ۲۱ سپتامبر امسال در سیدنی استرالیا در مقابل پارلمان ایالتی انجام گرفت. رضا شهابی کارگر زندانی و عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس رانی، اعلام کرده است که حداقل خواسته اش برای شکستن اعتصاب غذا، محسوب کردن مدت مرخصی درمانی او در زمان حبس پیشین به عنوان دوران محکومیتش است. در صورت عدم پذیرش این حداقل خواسته اش، از وی در چهارشنبه آینده دست به اعتصاب غذای خشک خواهد زد.

این آکسیون با به نمایش گذاشتن عکس های زندانیان سیاسی بویژه آنهایی که در اعتصاب غذا هستند و پلاکارد های جهت روشنگری مردم استرالیا در جهت افشا ی جنایات رژیم جمهوری اسلامی ایران، در زندان ها از ساعت هشت صبح تا پنج بعد از ظهر در مقابل پارلمان ایالت نیو ساوت ولز ادامه داشت.

افراد شرکت کننده در اکسیون ضمن پخش اطلاعیه و توضیحی شفاهی برای رهگذرانی که به تماشای عکس ها و خواندن پلاکارد ها می ایستادند، در مورد شرایط نامساعد جسمی رضا شهابی و دیگر زندانیان سیاسی که بیش از چهل و چند روز است برای رسیدن به حداقل خواست های شان در اعتصاب غذا هستند، توضیح می دادند. مردم نیز ضمن اظهار همدردی با زندانیان و محکوم کردن رژیم جمهوری اسلامی با امضای نامه تهیه شده حمایت شان را ابراز می نمودند.

ساعت یک بعد از ظهر دیوید شوبریج نماینده پارلمان و سخنگوی حزب سبز ها با حضور در جمع به شرایط سرکوب فعالین سیاسی از فردای پس از انقلاب توسط رژیم به ویژه علیه زنان، دانشجویان و کارگران پرداخت. او ادامه داد که رژیم با وجود اجرای انتخابات متعدد اما همچنان رژیمی سرکوبگر و دیکتاتوراست. سپس نامه ای که از طرف آکسیون در باره شرایط سخت رضا شهابی و دیگر زندانیانی سیاسی که در اعتصاب غذا هستند، تهیه شده بود به دیوید شوبریج ارایه شد و او قول داد، نامه را در پارلمان ارائه دهد و با نوشتن نامه اعتراضی به مقامات جمهوری اسلامی ایران، برای کسب خواست های زندانیان پافشاری نماید.

کمیته همبستگی با جنبش کارگران ایران – استرالیا
و جمعی از فعالین سیاسی و اجتماعی


نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد