logo

پیام به مراسم بزرگداشت دکتر صادق شرفکندی

به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد ترور او و یارانش در برلین

سه شنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۹ سپتامبر ۲۰۱۷

sadegh-sharafkandi.jpg
دوستان گرامی

۲۵ سال پيش، آدمکشان جمهوري اسلامی در شهر برلين آلمان، دست به جنایت دیگری زدند و سه سال بعد از ترور دکتر عبدالرحمان قاسملو دبيرکل حزب دمکرات کردستان ایران، بر سر میز مذاکره، جانشین او دکتر صادق شرفکندی را، حين دیدار با تعدادی از نیروهای اپوزیسیون در رستوران ميکونوس، همراه با چند تن ديگر ترور کردند. دکتر صادق شرفکندی، درست بعد از شرکت در اجلاس انترناسيونال سوسياليست ها، در حين صرف شام با جمعي از نمايندگان احزاب و جريانات و فعالان سياسي مقيم برلين، مورد سوء قصد قرار گرفت.

سران جمهوری اسلامی يک بار ديگر دست خود را به خون يکی ديگر از رهبران حزب دمکرات کردستان ایران آلودند. آن ها که بعد از ترور دکتر قاسملو با استفاده از ترس و زبونی دولت وقت اتريش همه تروريست های خود را بدون هيچ پيگرد جدی، از اروپا خارج نموده بودند، اين بار در برلين دست به ترور ديگری زدند. اما برخلاف دستگاه قضائی کشور اتريش، دادگستری آلمان ماجرای اين ترور را مختومه اعلام نکرد و با دستگيری و محاکمه عاملين آن، انگشت روی آمرين جنایت میکونوس و ترور های نظير آن گذاشت و رهبران جمهوری اسلامی قبل از همه خامنه ای و رفسنجانی را، مسئول صدور دستور قتل های سياسی شناخت.

ترور دکتر قاسملو و سپس دکتر شرفکندی، خسرانی بزرگ نه فقط برای حزب دمکرات کردستان ایران و جنبش ملی مردم کردستان، بلکه برای کل جنبش آزادیخوانه در ایران بود. دکتر صادق شرفکندی همواره در کنار دکتر قاسملو مدافع ایجاد جبهه ای وسیع از نیروهای دمکرات برای ایجاد جامعه ای آزاد و متکی بر اراده آزاد آحاد مردم در ایران بود. وی بعد از ترور دکتر قاسملو این راه را با تمام قوا ادامه داد. در جریان همین تلاش ها هم بود که ترور شد.

حزب دمکرات کردستان ایران با حفظ استقلال این حزب و با پایبندی به اهداف رهبران برجسته خودو تلاش برای جامه عمل پوشاندن به خواست‌ها و آمال مردم، می تواند جایگاه و موقعیت کم نظیر خود در میان مردم کردستان را حفظ نماید. ما همواره بر این واقعیت تاکید کرده ایم که تلاش مستمر و بی شائبۀ حزب دمکرات کردستان ایران در صف مقدم مبارزات طولانی و دشوار مردم کردستان برای کسب حقوق دمکراتیک ملی خود، چه در شکل خودمختاری و چه در هیات فدرالیسم، بر کسی پوشیده نیست. حزب دمکرات کردستان ایران در تداوم مبارزات مردم در این مسیر طولانی و مقابله با رژیم های سرکوبگر اعم از رژیم پهلوی و یا جمهوری اسلامی، نقش برجسته و تعیین کننده‌ای داشته است و در این راه قربانیان بسیاری داده است. از اعدام رهبران بنیانگذار آن، قاضی محمد و یارانش توسط رژیم پهلوی تا ترور دو دبیرکل برجسته آن دکتر عبدالرحمن قاسملو و دکتر صادق شرفکندی در دوران جمهوری اسلامی تا جان باختن بسیاری از اعضا و پیشمرگان آن در میدان‌های مبارزه علیه سرکوبگران و در زندان ها و کشتارگاه های دو رژیم.

تلاش جمهوری اسلامی برای ترور رهبران و ضربه زدن به حزب شما، نشاندهنده نقش و اهمیت این حزب هم در کردستان و هم در تلاش برای استقرار دمکراسی در ایران است. حزب شما همواره در عین حضور مستمر در سنگر مبارزه در کردستان، نقش مهمی در تلاش برای ایجاد اتحاد در صفوف اپوزیسیون دمکرات داشته است. نقش برجسته دکتر قاسملو و نیز دکتر شرفکندی در این عرصه با توجه به مقبولیتی که این دو در میان نیروهای اپوزیسیون داشتند، غیر قابل انکار است. بدون تردید تداوم راه این رهبران فرهیخته نیز، می تواند حزب شما را به یکی از ستون های اصلی جنبش آزادیخواهانه و دمکراتیک در ایران تبدیل کند.

دکتر شرفکندی، چهره ای محبوب نه فقط در ميان فعالان حزب شما، در ميان تمامی مبارزان سياسی کشور ما بود. او نه فقط در مقياس حزب دمکرات کردستان ايران، جانشين شايسته ای برای دکتر قاسملو بود، بلکه در بيرون از حزب شما نيز، ادامه همه آن سياست ها و ارزش های انسان دوستانه و آزاديخواهانه ای بود که دکتر قاسملو در تمام طول حيات خود بر آن ها پای فشرد.

در ۲۵ مين سالگرد ترور جنايتکارانه دکتر صادق شرفکندی دبير کل حزب شما در برلين، احساس همدردی عميق خود را با شما اعلام می نمائيم. ترور دکتر سعيد ضايعه ای بزرگ برای حزب شما و ملت کرد و جنبش آزاديخواهانه مردم ايران بود. همراه با شما خاطره ارجمند و ماندگار رهبر فرهیخته و توانای حزب دمکرات کردستان ایران، دکتر صادق شرفکندی را، گرامی می داريم. دست شما و ديگر اعضاي حزب تان را در ادامه راه او در آزادی و سربلندی مردم کردستان و استقرار دمکراسی در سراسر کشورمان را می فشاريم. بار دیگر تاکید می کنیم که سازمان ما حزب دمکرات کردستان ایران را همواره از دوستان نزدیک خود دانسته است و در مبارزه برای اهداف مشترک روی همکاری و همگامی با آن ارج فراوانی قائل است.

هیات هماهنگی
سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران - طرفداران وحدت چپ

۲۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۷ سپتامبر ۲۰۱۷

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد