logo

مجموعه گزارشاتی درباره تجمع برای آزادی رضا شهابی مقابل مجلس

چهار شنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۶ سپتامبر ۲۰۱۷

*گفتگوی رادیویی با ربابه رضایی
تا دیر نشده همسرم، رضا شهابی را آزاد کنید

رضا شهابی عضو هیات مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد از ۱۸ مرداد در زندان رجایی شهر در اعتصاب غذا بسر می‌برد. ربابه رضایی همسر او در حالی که گروهی از فعالان اجتماعی او را همراهی می‌کردند، صبح سه شنبه ۱۴ شهریور به بهارستان رفت تا به نمایندگان مجلس بگوبد جان همسرش در خطر است. مأموران مستقر در محل اجازه تجمع به آن‌ها ندادند و پراکنده‌شان کردند.

آخرین ملاقات ربابه رضایی با رضا شهابی روز ۸ شهریور در زندان بود که او سمت چپ بدنش بی‌حس شده بود و توان راه رفتن نداشت. پس از آن خبری منتشر شد مبنی بر این که او را برای وصل سرم به درمانگاه زندان بردند اما شهابی نپذیرفته است.

از آن روز کسی از وضعیت رضا شهابی خبر ندارد.

ربابه رضایی که تجمع امروز به ابتکار و با فراخوان او برگزار شد به رادیو زمانه گفت همسرش جرمی مرتکب نشده و دستگیری او غیرقانونی است. رضایی گفت ماموران ما را متفرق کردند و کسی از نمایندگان هم برای گفتگو با ما نیامد.

ربابه رضایی: «همسر من یک کارگر است و جرمی مرتکب نشده. تا دیر نشده آزادش کنید».

اجتماعی که امروز قرار بود مقابل مجلس برگزار شود به راهپیمایی در خیابان‌های اطراف مجلس تبدیل شد و به مترو کشیده شد. معترضان که پلاکارهایی در محکومیت دستگیری مجدد رضا شهابی در دست داشتند، از جمله شعار می‌دادند: کارگر زندانی آزاد باید گردد/ آزادی شهابی خواسته فوری ماست/ کارگر می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد.

گوش کنید:

https://soundcloud.com/radiozamaneh/leym21rcs6mk

*تجمع اعتراضی دانشجویان ورانندگان شرکت واحد و فعالین کارگری و تعدادی از معلمان درحمایت از کارگر زندانی رضا شهابی

تجمع و تظاهرات اعتراضی دانشجویان ورانندگان وکارگران شرکت واحد به همراه فعالین کارگری و معلمان امروز چهاردهم شهریورمقابل مجلس بهارستان در اعتراض به وضعیت کارگر زندانی سندیکایی رضا شهابی که امروز ۲۸روز در اعتصاب غذا در زندان رجایی شهر بسر میبرد.

این تجمع که از همان ابتدا درساعت ده صبح در مقابل مجلس توسط نیروهای مسلح مستقر در مجلس به خشنونت کشیده شد و کارگران ورانندگان شرکت واحد همراه با تعدادی از دانشجویان و فعالین کارگری و معلمان بعلت فشار متفرق کردن نیروهای امنیتی و پلیس ، در خیابان مقابل مجلس دست به راهپیمایی زدند که شعارهایی از قبیل دانشجو کارگر اتحاد اتحاد و کارگر زندانی آزاد باید گردد و کارگر دانشجو معلم اتحاد و اتحاد و اینکه شهابی آزاد نشه این وضع ادامه دارد سر میدادند وتعدادی از مردم هم تظاهر کنندگان را حمایت و همراهی میکردند ،تظاهرکنندها همنان تا داخل مترو شعار میداند ودر آخر اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد از حمایت دانشجویان و دیگر فعالین کارگری و معلمان تشکر کردند و اعلام کردند که این اتحاد بین کارگران و دانشجویان و دیگر فعالین باید ادامه یپدا کند تا با یکصدایی بتوانیم به مطالبات بحق مان برسیم.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران وحومه

*گزارشی از تجمع امروز در اعتراض به زندانی کردن رضا شهابی

بر اساس گزارش دریافتی صبح امروز جمعی از کارگران اتوبوسرانی واحد تهران به همراه شمار زیادی از دیگر کارگران، دانشجوبان و بازنشستگان،در اعتراض به زندانی کردن رضا شهابی از اعضای هیئت مدیره سندیکای واحد در مقابل مجلس تجمع کردند.

از همان ابتدای تجمع، نیروهای انتظامی می خواستند از ادامه این حرکت اعتراضی در مقابل مجلس جلوگیری کنند و می گفتند که امروز نمایندگان نیستند و باید بروید. اما شرکت کنندگان، متحدانه ایستادند و مقاومت کردند و چند بار می خواستند که شرکت کنندگان از جمله دانشجویان را دستگیر کنند که حاضرین مانع شدند و آنها را از دست مامورین بیرون می کشیدند.

اما وقتی که نیروهای انتظامی مانع از تجمع در مقابل مجلس شدند، در ادامه تجمع کنندگان به سمت مترو راهپیمایی کردند که مامورین با فشار، مانع می شدند. تجمع کنندگان با شعارهای " کارگر زندانی آزاد باید گردد" و " آزادی شهابی خواسته ماست "می خواستند به سمت سازمان برنامه و بودجه بروند که از حرکت آنها نیز جلوگیری کردند.

درگیری باعث شد که تجمع به سمت پیاده رو کشیده شود و مامورین حاضرین را ایزوله کردند و درگیری و کشمکش بین آنها و مامورین پیش آمد که در حین این تنش ها، شعارها ادامه پیدا کرد: کارگر زندانی آزاد باید گردد - کارگر، معلم اتحاد - کارگر، دانشجو اتحاد - کارگر می میرد، ذلت نمی پذیرد - آزادی شهابی خواسته فوری ماست و... در ادامه تجمع کنندگان را ناچار کردند که وارد مترو بشوند که در آنجا هم شعارها ادامه داشت و توجه جمعیت حاضر به آنها جلب شده بود.

این تجمع که در حمایت از آزادی رضا شهابی برگزار گردید، تجمعی مسالمت آمیز بود که برخورد خشن نیروی انتظامی باعث درگیری شد و آنها با حمله به تجمع کنندگان، پلاکاردها را از دست جمعیت می گرفتند و پاره می کردند. حتی یک کارگر اغذیه فروشی که در حال فیلم گرفتن بود، توسط مامورین ضرب و شتم شد و دوربین اش را توقیف کردند. این تجمع حدود یک ساعت ادامه داشت و معترضین مانع از دستگیری شرکت کنندگان توسط مامورین شدند.

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری - 14 شهریور 1396

درهمین رابطه:

فراخوان به تجمع برای حمایت از فعالین کارگری وسیاسی اعتصابی و همچنین گرامیداشت یاد قتل عام شدگان سال 67 .

اعتصاب غذای رضا شھابی در زندان گوهر دشت وزندانیان سیاسی زندان رجایی شھر در اعتراض به شرایط سرکوب ،خفقان ونبود ابتدایی ترین امکانات زندگی در زندان های دهشت انگیز جمهوری اسلامی !

اعدامهای دسته جمعی زندانیان سیاسی دهه 60 که اوج آن تابستان سال 67 بود !نمایش وحشیگری و درنده خویی کل حاکمیت جمهوری سرمایه داران غارتگر ونو کیسه اسلامی در ایران بود .

جهت همراهی ودفاع از رفقای دربندمان :فعالین کارگری،معلمین زحمتکش ،فعالین اگاه سیاسی همچنین افشای مداوم جنایات رژیم اسلامی در سالروز کشتار زندانیان سیاسی همراه با تشکلات سیاسی دیگر در شهر برن سوییس یک حرکت اعتراضی وافشاگرانه برگزار میکنیم.

از کلیه دوستان عزیز درخواست داریم هر چه گسترده تر در این تجمع اعتراضی شرکت نمایند و با زندانیان سیاسی که در بدترین شرایط آگاهانه توسط سرکوبگران جمهوری اسلامی به مرگ نزدیک میشوند اعلام همبستگی نماییم.

نگذاریم جنایات رژیم جمهوری اسلامی و خون به ناحق ریخته شده یارانمان به فراموشی سپرده شود !

نگذاریم فعالین و پیشروان جنبش کارگری و سیاسی در زندان به قتل برسند!

جمهوری اسلامی ایران در تداوم قتل عامهای زندانیان سیاسی واجتمایی اینبار آگاهانه و بدون هزینه قصد نابودی عزیزان ما را دارد !نگذاریم رژیم اسلامی به آرزوی شوم خود برسد!

مکان : Waisenhausplatz شهر برن
زمان : شنبه 16 سپتامبر از ساعت 14 الی 16
اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران - سوییس

akhbarkargari2468@gmail.comنظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد