logo

فراخوان به گردهمایی علیه انتخابات غیردموکراتیک ریاست جمهوری ایران
انتخابی دیگر باید!

زمان: جمعه ۱۹ مه ۲۰۱۷ ،ساعت ۱۴
مکان: مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران
برگزارکننده : کانون پناهندگان سیاسی ایرانی- برلین
کمیته دفاع از زندانیان سیاسی ایران- برلین

سه شنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۶ مه ۲۰۱۷

رژیم جمهوری اسلامی یکبار دیگر در تدارک نمایش انتخاباتی است که مردم ایران بارها در این سی وهشت ساله حیاتش تجربه کرده اند. درچنین نظامی نه تنها زنان ، دگراندیشان عرفی، اقلیتهای دینی و مذهبی نمی توانند کاندید ریاست جمهوری شوند، بلکه تعداد زیادی از کاندیداهای "خودی" رژیم نیز رد صلاحیت می شوند. در همین دوره از بیش از هزار و ششصد نفر داوطلب تنها شش نفر از صافی شورای نگهبان گذشتند و صلاحیتشان تاييد شد. روال ، ادامه نمایش سی و هشت ساله انتخاب چند نفراز خودی های درون حکومت به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری است که برای مشروعیت دادن به نظام، مردم را به انتخاب بین بد و بدتر ترغیب می کنند.

چنین انتخاباتی غیردمکراتیک است.

پیش شرط یک انتخابات آزاد وجود احزاب و سازمانهای سیاسی و مستقل، وجود نشریات آزاد، ، آزادی اجتماعات و کنترل و نظارت بر روند انتخابات توسط سازمانها و نهاد های اجتماعی است که با موجودیت این نظام در تقابل قرار دارد. بنابراین ما به این نمایش انتخاباتی رژیم نه می گوییم .

رای ما به آزادی احزاب و تشکلات ، آزادی بیان و تجمعات، به جدایی دین از دولت، به برابری زنان ومردان و لغو حجاب اجباری است،

رای ما به آزادی همه زندانیان سیاسی - عقیدتی، به لغو مجازات اعدام، شکنجه و سنگسار، به انتخاب آزاد شیوه زندگی و نه به جمهوری اسلامی است.

زمان: جمعه ۱۹ مه ۲۰۱۷ ،ساعت ۱۴
مکان: مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران
Podbielskiallee 67, 14195 Berlin
U3- Podbielskiallee

برگزارکننده : کانون پناهندگان سیاسی ایرانی- برلین
کمیته دفاع از زندانیان سیاسی ایران- برلین


نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد