UN-resolution-iran1.jpg

اعتراض به نقض گسترده حقوق‌بشر در ایران در کمیته سوم مجمع‌ عمومی سازمان‌ملل

کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل متحد با تصویب قطعنامه‌ای در تاریخ ۲۴ آبان (۱۵ نوامبر ۲۰۱۸) نسبت به نقض گسترده حقوق بشر در ایران انتقاد کرد.
این قطعنامه در محکومیت نقض حقوق بشر در ایران با ۸۵ رای مثبت، ۳۰ رای منفی و ۶۸ رای ممتنع به تصویب رسید و قرار است در ماه آینده (دسامبر) در صحن مجمع عمومی سازمان ملل به رای گذاشته شود. روزنامه نیویورک‌تایمز در مطلب خود نوشته به احتمال قوی در ماه دسامبر این قطعنامه با رای ۱۹۳ عضو خود تایید می‌شود.



bepish-setare2.jpg
حزب چپ ایران(فدائیان خلق)- فرانسه

یاد بهمن امینی گرامی باد!

بهمن امینی سالها یکی از فعالان سیاسی و فرهنگی فرانسه بود و حضوری پر رنگ در حرکات سیاسی و حقوق بشری داشت. حتی در دوران بیماری که نمی‌توانست مستقیما در حرکات اعتراضی و حقوق بشری حضور داشته باشد، با ارائه پیشنهادات و نظراتش می کوشید در مبارزه علیه استبداد و برای استقرار دموکراسی نقش ایفا نماید.
حزب چپ ایران(فدائیان خلق) در گذشت رفیق گرانقدر بهمن امینی را به کنشگران سیاسی، فعالان حقوق بشری، فرهنگ دوستان کشورمان و به خانواده و خویشان او، به علی طلوع و همسرش هایده قهرمانی، تسلیت می گوید و خود را در این اندوه سوگوار می داند.



kargaran-hafttappe-shosh-01.jpg

تظاهرات گسترده در شوش در حمایت از کارگران هفت‌تپه

امروز، شنبه ۲۶ آبان، در سیزدهمین روز از اعتصاب کارگران نیشکر هفت‌تپه، جمعیت زیادی در خیابان‌های شوش، در استان خوزستان، به حمایت از کارگران معترض تجمع کردند.
همزمان صدها نفر از کارگران معترض فولاد اهواز در مقابل استانداری خوزستان تجمع کردند. تجمع‌کنندگان در شوش و در اهواز شعارهایی در حمایت از یکدیگر دادند. این کارگران معترضند که چند ماه است حقوق نگرفته‌اند.
تصاویر منتشرشده از حضور ماموران پلیس ضدشورش در شوش حکایت دارد.



hambastegi-barqaye-HB-s.jpg
شورا و شبکه همبستگی برای حقوق بشر درایران

دریغ و درد که بهمن امینی، انسانی شریف، مدافع پیگیر آزادی و حقوق بشر ما را ترک کرد

ما یاران و همکاران بهمن امینی در شورا و "شبکه همبستگی برای حقوق بشر درایران" که از صداقت، شجاعت، پیگیری، سخت کوشی و خستگی ناپذیری، صراحت و شفافیت در گفتار و کردار، ایران دوستی و مردم دوستی بهمن امینی درس های فراوانی آموخته ایم برآنیم که تا تحقق آرمانهای حقوق بشری او حتی یک لحظه دست ازمبارزه علیه بیدادگران جمهوری اسلامی که میهن و مردم ما را به خاک سیاه نشانده اند برنداریم.



کمیتە مرکزی کومەلە زحمتکشان کردستان

اطلاعیە پایانی پلنوم نهم کومەلە زحمتکشان کردستان

پلنوم نهم كمیته‌ مرکزی منتخب كنگره‌ ١٣ ھفتە اول ماە نوامبر برابر با نیمە اول آبانماه‌ با شرکت اعضا و مشاوران کمیتە مرکزی، کار خود را آغاز نمود و طی چهار روز کارفشردە، مباحث و مسائل زیر را مورد بررسی قرار داد. ابتدا رفیق عمر ایلخانیزاده‌ گزارش سیاسی و رئوس كار ما در دوره‌ آتی را ارائه‌ داد.
گزارش سیاسی بە بررسی وضعیت سیاسی ایران با توجه‌ به‌ موقعیت منطقەای و کشاکشهای کنونی جهانی پرداختە و بر این نظر بود کە: رژیم جمهوری اسلامی بە سیاست تجاوز و دخالت در امور کشورهای دیگر در منطقە پایان نخواھد داد، لذا چالشهای کنونی این رژیم با دنیای خارج نە تنها كاهش نمی یابد، بلکە بیشتر نیز میشود. تشتت و بحران اقتصادی كنونی در ادامە حاکمیت این رژیم، علاج پذیر نیست. مبارزات و اعتراضات مردمی علیه‌ حاكمیت تداوم خواهد داشت و گسترە بیشتری نیز بە خود میگیرد.



اطلاعیه‌ی شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران

پیرامون سرکوب فعالان صنفی و بازداشت های اخیر

شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران ضمن محکومیت شدید خط سرکوب و بازداشت فعالان صنفی نسبت به پیامدهای آن به مسئولان و نهادهای امنیتی هشدار میدهد و خواهان توقف روند سرکوب و پرونده سازی و بازداشت فعالان صنفی و آزادی بدون قید و شرط آنان است.
بدیهی است در صورتی که روند برخوردها ادامه یابد شورای هماهنگی حق هر گونه اعتراض قانونی را برای خود و جامعه‌ی فرهنگیان ایران بنا بر اصول قانون اساسی لازم و ضروری می داند.



در سوگ بهمن امینی، مدیر نشر خاوران
و فعال سیاسی و مدنی پر تلاش!

درگذشت نابهنگام بهمن امینی، اندوه بزرگی برای یاران پر شمار او و همه کسانی است که او را از نزدیک می شناختند و سال های سال دوشادوش و در کنار او تلاش کرده اند و در فعالیت های فرهنگی و سیاسی کنار او بوده اند. جای او همواره در صفوف مبارزه برای دنیایی بهتر و انسانی تر خالی خواهد بود، اما یاد بهمن همواره در دل یاران او زنده خواهد ماند.
عصر نو این فقدان اندوهناک را به همسر گرامی اش هایده‌ی عزیز و خانواده و دوستان ایشان تسلیت می گوید.



farakhan.jpg

فراخوان به همکاری مشترک (۱۰ جریان)

ما سازمان‏‌ها و احزاب امضا کنندۀ اين تفاهم ‏نامه، با برنامه، ديدگاه‌های اجتماعی و پيشينه سياسی متفاوت که بر ضرورت اتحاد وسيع جمهوريخواهان دموکرات، برای استقرار دموکراسی در ايران بر مبنای منشور جهانی حقوق بشر و ضمائم پیوست آن و ارزش‌هائی چون رواداری، پلوراليسم، جدايی دين و دولت و همزيستی همه طيف‌ها و گرايش‌های سياسی دموکراتيک، پايبنديم؛ ما نیروهائی که در راه تداوم، گسترش و تعميق جنبش اعتراضی مردم ايران که رنگين کمانی از طبقات، گروه های اجتماعی و نيروهای سياسی آزاديخواه جامعه می باشد مبارزه می کنيم، بر مبارزه مدنی، و دموکراتيک و مسالمت آميز، که خصلت نمای جنبش اعتراضی است، تاکيد داريم، تفاهم بر سر اين طرح مقدماتی را گامی در جهت اتحاد گسترده جمهوريخواهان ايران می‌دانیم.



kargaran-hafttappetajamei97-02.jpg

هفت‌ تپه؛ یازدهمین روز اعتصاب کارگران با شعار «زنده باد اختلاس‌گر»

کارگران معترض هفت تپه در یازدهمین روز اعتصاب خود در مقابل فرمانداری شوش تجمع کردند. این کارگران با شعار "زنده باد اختلاس‌گر، مرگ بر ستمگر درود بر کارگر" نسبت به وضعیت خود ابراز نارضایتی کردند.
این کارگران بارها تاکید کرده‌اند که همه مشکلات آنها پس از خصوصی شدن این کارخانه ایجاد شده و خواهان بازگشت آن به بخش دولتی هستند.



tahasone-moleman-dovre2-r2-07.jpg

اعتصاب معلمان؛ معترضان بازداشت و احضار شدند

معلمان ایران برای دومین روز در کلاس‌های درس حاضر نشدند

به گفته شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، شماری از فعالان صنفی و معلمان معترض ایرانی در ارتباط با اعتصاب سراسری معلمان در دو روز گذشته بازداشت شده‌اند.
این شورا که سازماندهی اعصاب ۲۲ و ۲۳ آبانماه را بر عهده داشت، اعلام کرد نهادهای امنیتی از جمله وزارت اطلاعات دستکم ۱۳ معلم را بازداشت و ۳۰ معلم دیگر را احضار کرده‌اند.



karagaran-foulade-ahwaz-03.jpg

کارگران گروه ملی فولاد ایران به نشانه اعتراض راهپیمایی کردند

گروهی از کارگران شاغل در «گروه ملی فولاد ایران» در پنجمین روز از اعتراض صنفی خود و در انتقاد به بی‌توجهی مدیران کارخانه به مطالبات صنفی‌شان به نشانه اعتراض خیابان منتهی به ساختمان استانداری خوزستان را راهپیمایی کردند.
به گزارش خبرنگار ایلنا، گروه ملی فولاد ایران شامل کارخانه فولادسازی، نورد کوثر، نورد تیرآهن، کارخانه لوله‌سازی و ماشین‌سازی است و حدود ۴ هزار کارگر شاغل دارد که طی چند ماه گذشته دستمزد آن‌ها به تاخیر افتاده است. به همین دلیل کارگران این کارخانه‌ها که با ادامه بی‌توجهی مسئولان کارخانه و استانی مواجه شده‌اند، صبح امروز در اعتراض به معوقات مزدی و تامین نشدن مواد اولیه از سوی کارفرما خیابان منتهی به ساختمان استانداری خوزستان را راهپیمایی کردند.



dadgahe-vije-fasad1.jpg


نقض گسترده اصول دادرسی عادلانه در دادگاه‌های ویژه مبارزه با فساد قوه‌قضاییه:

صدور حکم اعدام بدون رعایت حقوق متهم

شیرین عبادی: احکام دادگاه‌های ویژه قوه‌قضاییه برای برخورد با فساد از مصادیق نقض دادرسی عادلانه و نقض حقوق بشر است

دادگاه ویژه که توسط قوه قضاییه ایران و تایید آیت‌الله علی خامنه‌ای در مرداد ۱۳۹۷ برای بررسی اتهام‌های فساد اقتصادی-که تا کنون پنج نفر را به اعدام محکوم کرده است- برپا شده است، موارد متعددی از قوانین بین‌المللی و قوانین داخلی ایران را در خصوص حقوق متهم‌ها برای برخورداری از دادرسی عادلانه نقض می‌کند.



bijan-zarmandili1.jpg

در سوگِ بیژن زرمندیلی، یاری که دیگر در میان ما نیست

بیژن زرمندیلی در سال ۱۳۲۰ در تهران زاده شد. پس از پایان دوره‌ی دبیرستان به پیشنهاد پدرش، که تهیه کننده‌ی فیلم‌های سینمایی بود، و در رابطه‌‌ای تنگاتنگ با کشور ایتالیا داشت، برای ادامه تحصیل به این کشور رفت. در آغاز در رشته‌ی معماری در دانشگاه رُم نام‌نویسی کرد، اما پس ازیک سال به خواست دل در دانشکده حقوق سیاسی نام نوشت. او در همان دوران به صف مبارزان کنفدراسیون جهانی دانشجویان ایرانی پیوست و پس از آشنایی و دوستی با زنده یادان معصومه طوافچیان، پرویز واعظ‌زاده، خسرو صفایی و گودرز برومند که از کادرهای برجسته‌ی سازمان انقلابی بودند، به این سازمان پیوست و با نام رفیق "شوشتری" به مبارزات خود ادامه داد. بیژن کادری فعال در سازمان انقلابی و عضو هیات تحریریه نشریه‌ی "ستاره سرخ" بود .



tahason-moaleman-dovre2-02.jpg

نخستین روز دور دوم تحصن معلمان در ایران

فراخوان تحصن سراسری
شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران

شمار زیادی از معلمان در سراسر کشور به دعوت "شورای هماهنگی تشکل‌‌های صنفی فرهنگیان" از حضور در کلاس‌های درس خودداری کردند. به نظر نمی‌رسد که دولت بتواند در آینده نزدیک مشکلات معلمان را حل کند.
دور دوم تحصن معلمان ایران روز سه‌شنبه ۲۲ آبان (۱۳ نوامبر) با تجمع اعتراضی شمار زیادی از معلمان آغاز شد. این دور از تحصن که به دعوت "شورای هماهنگی تشکل‌‌های صنفی فرهنگیان" انجام می‌شود، دو روز طول خواهد کشید.



modafeane-hoghoghe-bashar1.jpg

نامه جمعی از سازمان‌های غیردولتی در نکوهش نقض حقوق بشر در ایران

سازمان عفو بین‌الملل روز دوشنبه، ۲۱ آبان‌ماه، نامه جمعی از سازمان‌های حقوق بشری به مجمع عمومی سازمان ملل در حمایت از تلاش‌های حقوق بشری در ایران و نکوهش نقض این حقوق به دست حکومت منتشر کرد.
در این نامه که امضای غالب سازمان‌های معتبر مدافع حقوق بشر را بر خود دارد، از اعضای مجمع عمومی سازمان ملل متحد خواسته شده است که از قطعنامه اخیر کمیته سوم حقوق بشر درباره وضعیت حقوق بشر در ایران حمایت کنند.



all-faalane-mohite-zist1.jpg

نامه ۱۱۰۰نفر به رئیس قوه قضائیه:
بازداشتی‌ها محیط‌زیستی‌ از طبیعت کشور حفاظت می‌کردند

بیش از هزار تن از متخصصان و فعالان حامی محیط زیست در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه، شهادت داده‌اند که فعالان بازداشت‌شده محیط زیست در ایران، «هیچ‌گونه فعالیت شبهه‌انگیزی» نداشته‌اند و در چارچوب «قانون، بی‌مزد و منت» از طبیعت کشور حفاظت کرده‌اند.
هشت تن از کارشناسان حیات وحش و فعالان محیط زیست ایران که در بین آنها افرادی همچون هومن جوکار، مدیر ملی پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی و طاهر قدیریان، از برگزیدگان سازمان یونسکو نیز دیده می‌شود، در بهمن ماه سال گذشته به اتهام «جاسوسی» بازداشت شدند.



wahed.jpg
بیانیه چهار تشکل :

از سندیکای مستقل کارگران شرکت واحد حمایت می کنیم

در این برهه که اعتراضات کارگری بیش از پیش گسترش می یابند، دولت و نهادهای ضدکارگری و فرمایشی همچون "وزارت کار"، شوراهای اسلامی و خانه کارگر، به عنوان عامل اصلی تفرقه و سرکوب کارگران، با اذعان به این واقعیت که تشکل های مستقل کارگران می توانند نقش تاثیرگذار و تعیین کننده ای در اتحاد و یکپارچگی کارگران داشته باشند، احساس خطر کرده و در تقابل با تشکل های واقعی و متکی به توان و اراده ی کارگران، از جمله سندیکای شرکت واحد، درصدد ایجاد تشکل های غیرکارگری، وابسته و زرد برآمده اند.
ما (امضا کنندگان زیر) ضمن حمایت از سندیکای شرکت واحد و فعالان آگاه، حق طلب و دلسوز آن از همه کارگران، فعالین و تشکل های مستقل کارگری و مردم آزادیخواه و عدالت طلب تقاضا داریم که این توطئه رذیلانه و ضدکارگری را همراه با دست اندر کاران وابسته و فرصت طلب آن افشا نموده و آن را در نطفه خنثی نمایند.



swift1.jpg

ارتباط بانک مرکزی ایران با سوئیفت «قطع شد»

منابع خبری به نقل از سیگال مندلکر، یکی از مقام های وزارت خزانه داری آمریکا از قطع ارتباط بانک مرکزی ایران با پیام رسان مالی سوئیفت خبر داده‌اند.
این قطع ارتباط انتقال مالی ایران با کشورهای دیگر را مشکل می‌کند.دور جدید تحریم های آمریکا علیه ایران از هفته پیش آغاز شده است. خانم مندکلر همچنین گفته است ایالات متحده چندان نگران سازوکار ویژه مالی اروپا برای دور زدن تحریم‌های آمریکا نیست.




mbs04.jpg

گزارش نیویورک تایمز از طرح تاجران پرنفوذ برای خرابکاری در اقتصاد ایران

نیویورک تایمز می‌گوید گروهی از فعالان اقتصادی تصمیم داشتند با کمک عربستان در اقتصاد ایران خرابکاری کنند. دو تاجر پرنفوذ واسط این طرح بودند. مقامات سعودی از قرار مایل بودند قاسم سلیمانی را ترور کنند.
نیویورک تایمز در مقاله‌ای که یکشنبه ۲۰ آبان (۱۱ نوامبر) منتشر شد، از طرح گروهی از فعالان اقتصادی برای خرابکاری در اقتصاد ایران خبر داده است. این گروه از قرار بهار سال گذشته به عربستان پیشنهاد کرده با دریافت دو میلیارد دلار و با کمک شرکت‌های خصوصی به اقتصاد ایران ضربه زند.



france-saran-iran1.jpg

گردهمایی فرانسه؛ گفت‌وگوی ترامپ و پوتین «در مورد ایران، عربستان و سوریه»

کاخ الیزه فرانسه می‌گوید در جریان ناهاری که امانوئل مکرون میزبان آن بود، رهبران روسیه و آمریکا در کنار شماری دیگر از رهبران جهان «گفت‌وگوی آزاد و پرعمقی» در مورد ایران، عربستان، سوریه و کره شمالی داشتند.
این گفت‌وگوی غیررسمی در جریان گردهمایی رهبران جهان در فرانسه برای شرکت در مراسم صدمین سالگرد پایان جنگ جهانی نخست انجام شده‌است.



edamha01.jpg

۲۲ تن از بازداشتی های بعد از حمله به رژه اهواز اعدام شدند

گزارش‌‌های برخی منابع حقوق بشری حاکی از آن است که همه ۲۲ نفری که بعد از حمله به رژه اهواز بازداشت شدند "اعدام شده‌اند". برخی منابع می‌گویند، به خانواده‌ آن‌ها گفته شده که مراسم سوگواری نگیرند و با کسی مصاحبه نکنند.
بنا بر گزارش‌‌ها، ۲۲ نفری که به گفته وزارت اطلاعات ایران، در ارتباط با حمله اهواز بازداشت شدند اعدام شده‌اند.
طبق منابع خبری مختلف، اعدام این افراد پنج‌شنبه ۱۷ آبان‌ماه (هشتم نوامبر) بدون اطلاع خانواده‌هایشان و به صورت دسته‌جمعی در اهواز صورت گرفته است.



BBC_gettyimages-Paris1.jpg

حدود ۷۰ رهبر جهان در صدمین سالگرد پایان جنگ در فرانسه شرکت می‌کنند

حدود ۷۰ تن از سران و رهبران کشورهای مختلف جهان در پاریس گرد هم آمده‌اند تا روز یکشنبه در یکصدمین سالگرد پایان جنگ جهانی اول شرکت کنند.
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا و ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه از جمله شرکت‌کنندگان در این مراسم هستند.
یکصد سال پیش در روز ۱۱ نوامبر سال ۱۹۱۸ با اعلام آتش‌بس بین آلمان و متفقین جنگ جهانی اول٬ این جنگ به پایان رسید. در هفته منتهی به این روز٬ چندین آتش‌بس دیگر نیز میان متفقین و متحدین آلمان اعلام شده بود.



honarmandan-aleihe-tahrimha1.jpg

نامه شخصیت‌های فرهنگی خطاب به جهانیان:

«مردم جهان، در برابر تحریم با ما هم‌صدا شوید»

بار دیگر تحریم‌های دولت امریکا علیه ایران آغاز شد؛ اما خام‌اندیشانه است بپنداریم که نتیجه‌ی اعمال این تحریم‌ها دستیابی به حقوق شهروندی و حقوق بشر، بهره‌مندی از مواهب آزادی و بهبود شرایط زندگی برای ملت ایران است. ملت ایران، تنها تاوان این تحریم‌ها را خواهد داد.
سیاست‌گزاران دیر یا زود می‌روند، اما فجایع حاصل از عملکرد غلط آن‌ها جهانی را می‌سازد که ما و شما و فرزندان‌مان در طول تاریخِ پیشِ رو، دست به گریبانِ کابوسِ آن خواهیم بود.
هم‌صدایی ما و شما در هر گوشه از جهان و توجه‌دادن به نتایج فاجعه‌بارِ شرایط تحمیل‌شده بر ملت ایران، می‌تواند سیاست‌گزاران و سیاست‌های غیرانسانی‌شان را متوقف کند.



Kanoon-Nevisandegan0.jpg

بیانیه کانون نویسندگان ایران درباره‌ی

اتهام‌تراشی و پرونده‌سازی برای اعضای کانون نویسندگان ایران

ساختگی‌بودن اتهام‌های یادشده در مورد اعضای کانون روشن‌تراز آن است که به توضیح چندانی نیاز داشته باشد. اتهام "اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی" مستلزم آن است که متهمان در خفا بر ضد شخص یا نهادی دولتی تبانی کرده باشند؛ حال آن که کانون نویسندگان ایران تشکلی است علنی که در سراسرعمر پنجاه ساله‌ی خود هرگز دیدگاه‌ها و فعالیت‌های خود را از چشم هیچ شخص یا نهادی پنهان نکرده و نمی‌کند. وانگهی، اگر منظور از «امنیت ملی» امنیت «ملت» و در واقع مردم باشد، چیزی مضحک‌‌تر از این نیست که اعضای تشکلی چون کانون نویسندگان ایران بر ضد چنین امنیتی «اقدام» کنند. مصداق برهم زدن چنین امنیتی را باید نه درمیان اعضای کانون بلکه بین کسانی جست که مردمی را سرکوب می‌کنند که به مسالمت آمیزترین شیوه‌ها به خیابان می‌آیند تا خواست‌های برحق خود را بیان کنند.
صدور چنین اتهام‌هایی در مورد سه تن از اعضای فعال کانون نویسندگان ایران ظلمی است آشکار و مبتنی بر دروغ و پاپوش دوزی که هیچ‌گونه وجاهت حقوقی و قانونی ندارد. کانون نویسندگان ایران این اتهام تراشی و پرونده‌سازی‌ را محکوم می‌کند و خواهان رفع کامل اتهام از رضا خندان (مهابادی)، کیوان باژن و بکتاش آبتین، و مختومه‌کردن پرونده‌ی آن‌ها و همه پرونده‌های مشابه است.



Press-release-fa-01.jpg

اجبار به بستری شدن در بیمارستان روانی نمی‌تواند مخالفین را به سکوت وادارد

کمپین حقوق بشر در ایران امروز با انتشار بیانیه‌ای و ارایه سیاهه‌ای از موارد نقض قانون در بازداشت یک فعال حقوق معلمان اعلام کرد، دولت ایران با فورا هاشم خواستار را از بیمارستان بیماران روانی که به صورت اجباری و غیرقانونی در آن بستری شده است آزاد کند.
علاوه بر این، کمپین بازداشت صدقیه مالی همسر، جاهد و احمد خواستار دو پسر او و همچنین سایر بازداشت شده‌ها در تاریخ ۱۴ آبان ۱۳۹۷را که در برابر بیمارستانی که هاشم خواستار در آن به صورت غیرقانونی نگهداری می‌شود، محکوم کرد. آنها در پایان همان روز آزاد شدند که به صورت آشکار نشاندهنده ایجاد ارعاب برای خفه کردن اعتراض‌ها به نگهداری اجباری هاشم خواستار در بیمارستان روانی است.



»  موج تازه احضار و بازداشت روزنامه‌نگاران در ایران را محکوم می‌کنیم
»  پیروزی دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان؛ جمهوری‌خواهان کنترل سنا را حفظ کردند‎
»  تحریم‌های ایران؛ اردوغان: تحریم‌های آمریکا علیه ایران اشتباه است، تبعیت نمی‌کنیم
»  جزئیات بازگرداندن تحریم‌های آمریکا؛ صدها شرکت و شخصیت حقیقی ایرانی تحریم شدند
»  دستگیری وکیل حقوق بشری به خاطر افشای مرگ در بازداشت
»  تفهیم دو اتهام جدید به سه عضو کانون نویسندگان ایران
»  اروپا و تحریم‌های ایران؛ آیا ممکن است قدرت دلار متزلزل شود؟
»  در اعتراض به سرکوب تشکل‌های مستقل کارگری در ایران
»  خامنه‌ای: افول آمریکا به واقعیت تبدیل شده است
»  آمریکا تمام تحریم‌های ایران را باز می‌گرداند
»  عفو بین‌الملل: در هفته‌های اخیر صدها تن در استان خوزستان بازداشت شده‌اند