celine1.jpg
نیکولا ویل (روزنامه لوموند)

لوئی فردینان سِلین : افسانه ی ادبیات و حقیقت ِ تاریخی

ترجمه از : علی شبان

در روزهای سردِ ماهِ ژانویه ی ۲۰۱۸، فضای بحث و جدل در موردِ انتشارِ هجو نوشته های یهود ستیزِ سلین، در جامعه ی فرانسه، بسیار داغ بود . موافقان و مخالفان، هر یک به سهم خود از باز نشرِ هجونامه های سلین و یا جلوگیری از آن، به دفاع برخاستند و سرانجام، انتشاراتِ گالیمار انصراف خود از نشر آن را اعلام کرد . یک سال پیش از این، دو نویسنده و پژوهشگرِ فرانسوی - پی یر آندره تا گییف و انیک دورافور- کتابی در ۱۱۷۸صفحه بنامِ " سِلین، نژاد ، یهود : افسانه ی ادبیات و حقیقتِ تاریخی " را، به پیشخوان کتابفروشی های فرانسه عرضه کردند .Hasan-Hesam02.jpg
حسن حسام

درباره موج اعتصابات عمومی و سراسری در ایران

گفتگوی آرش کمانگر با حسن حسام
تلویزیون برابری

masoud-noghrekar5.jpg

اعدام: بازتولید انتقامجوئی
و خشونت

گفتگوی رادیو همراه با دكتر مسعود نقره كار
روز جهاني مبارزه بااعدام
pourmadi-alavi.jpg
مناظره احمد پورمندی و رضا علوی در زمینه :

لغو ولایت فقیه و گذار از حکومت اسلامی،
جانشینی خامنه ای
فرو پاشی نظام، آلترناتیو ها

برنامه چالش - رضا گوهرزاد
تلویزیون اندیشه

bepish-setare2.jpg

نه به اعدام!

۱۰ اکتبر، برابر با ۱۸ مهر روز جهانی مبارزه با حکم اعدام است. اعضا و دوستداران حزب چپ ایران در این ویدئو کلیپ خواهان لغو حکم غیر انسانی اعدام شده اند. نه! به اعدام!
اعدام، جنایت سازمان یافته علیه بشریت است. جمهوری اسلامی در طول چهل سال گذشته، هزاران نفر را به بهانه های مختلف اعدام کرده است. طبق آمار، نسبت به جمعیت، جمهوری اسلامی بیشترین تعداد اعدام را در میان کشورهای جهان دارد.marasem.-koeln29sep18-01.jpg

فیلم های سخنرانی در مراسم یادبود کلن

به مناسبت سی امین سالگرد بزرگداشت یاد جان باختگان تابستان ۶۷

شنبه ۷ مهر ۱۳۹۷ مصادف با ۲۹ سپتامبر ۲۰۱۸، سی امین بزرگداشت یاد و خاطره جان باختگان تابستان ۶۷ که توسط رژیم جمهوری اسلامی ایران در زندان های ایران اعدام شدند، در شهر کلن (آلمان) توسط حزب چپ ایران (فدائیان خلق) با حضور جمعی از فعالان سیاسی، کنش گران، خانواده جان باختگان و اعضای این حزب برگزار شد.
در این مراسم محمد اعظمی، امیرحسین بهبودی،جهانگیر اسماعیل پور و فواد تابان سخنرانی کردند.reza-alavi3.jpg
رضا علوی

مرافعات فقها در مکتب قم و مکتب تهران
به کجا می انجامد

آشیانه اندیشه ها

forough-farokhzad.jpg
گفتگوی منوچهر آذری با عباس هاشمی

گلستان چگونه روشنفکری‌ست
و فروغ چرا به او جذب شد؟

بمناسبت پنجاهمین سالمرگ فروغ!

برخلاف تصور عده‌ای و علاقه‌ی خودِ گلستان به تصور این عده، من بر این باور نیستم که گلستان به دلیل دانش‌اش بر فروغ تاثیر گذاشته و فروغ از اوست که بزرگ است. حتی از نظر من اکثریت قریب به اتفاق مردم و دوستداران میلیونی فروغ، گلستان را بخاطر فروغ میشناسند. البته معجزه عشق چیزی دیگر است و امری‌ست مع‌الفارق یعنی فروغ اگر عاشق هرکس دیگری هم شده بود شکوفا می‌شد چرا که آبستن شکوفایی بود و اشعار بعدی او نشانی از «دانش»مندی ندارند همان فروغ است که پیش رفته، بربالیده و بزرگ و شکوفا شده و اتفاقا بخشی از بزرگی فروغ را که ما کمتر میشناسیم و گلستان تصادفا بیشتر میشناسد در تباین با گلستان است یعنی روند بیداری و پیشرفت سیاسی و رادیکالیزاسیون در فروغ و سیر قهقرایی و لیبرالیزاسیون در گلستان.کنفرانس استکهلم:

یک آلترناتیو سوسیالیستی
ضروری و ممکن است !

تلویزیون برابری